W jaki sposób obsługa informatyczna dla firm może poprawić wydajność pracy, zapewnić profesjonalną obsługę klienta i zdalne zarządzanie firmą? Dowiedz się więcej o rozwiązaniu, z którego z powodzeniem korzysta coraz więcej firm.
Obsługa informatyczna dla firm czyli Rozwiązania IT dla firm. Mogą objąć praktycznie każdy obszar działania przedsiębiorstwa. Począwszy od obsługi klienta, poprzez usprawnienie codziennej pracy w firmie, a skończywszy na stworzeniu dedykowanych aplikacji. Tym samym wdrożenie rozwiązań IT dla firm umożliwi ich stały rozwój i sprawne funkcjonowanie, nawet bez stacjonarnego działu IT. Wystarczy zewnętrzna obsługa informatyczna.
Dowiedz się więcej o tym, czym są rozwiązania informatyczne dla firm, jak wygląda ich wdrożenie, a także, na czym poleca outsourcing IT? Dzięki temu zdalne zarządzanie firmą będzie nie tylko łatwiejsze, ale i skuteczniejsze.
Czym są rozwiązania informatyczne dla firm?
Rozwiązania IT dla firm zakładają wsparcie w kilku podstawowych obszarach działalności firmy, takich jak HelpDesk, tworzenie aplikacji skrojonych na miarę potrzeb, czy wdrażanie programów dla firm do obsługi sprzedaży, księgowości, finansów, kadr, zarządzania e-sklepem i innych. Te ostatnie powinny być dostosowane do konkretnej branży, którą dana firma się zajmuje.
To wszystko wpływa na skuteczne działanie firmy i nadzorowanie wszystkich procesów, które się w niej odbywają. Rozwiązania informatyczne dla firm tym samym poprawiają jakość pracy, obsługi klienta i wszystkich niezbędnych formalności. Nie w każdym przedsiębiorstwie rozwiązania informatyczne będą takie same. Są one uzależnione od branży, ilości pracowników, a także potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.
Jak wyglądają wdrożenia informatyczne w firmach?
Proces wdrożenia systemów informatycznych zawsze ma swój początek od oceny i określenia potrzeb danej firmy w zakresie IT. Gdy zostanie to ustalone, prezentowane są konkretne rozwiązania, a także proces ich wdrażania. Na tym etapie wprowadza się zmiany, jak i przygotowuje się pracowników do korzystania z nowych systemów. W ten sposób krok po kroku można przejść od określenia potrzeb, poprzez wdrożenia informatyczne, a skończywszy na przygotowaniu zespołu do zmian w pracy.
Choć wdrożenia informatyczne w firmach różnią się od siebie, to można wymienić kilka z nich, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w większości firm z różnych branż. Profesjonalne firmy zapewniają rozwiązania, które zwracają uwagę na poziom przepływu informacji, standaryzację, unikanie nieprawidłowości, a także usuwanie przyczyn wszystkich problemów i dbanie o świetną jakość współpracy z klientem.
HelpDesk
HelpDesk rozwiązanie, z którego warto skorzystać jeśli chce rozwijać się IT w firmie, jednocześnie rezygnując z powiększania kadry, czy tworzenia stacjonarnego działu IT w firmie. Dzięki HelpDesk można liczyć na szybką reakcję na awarie, wsparcie techniczne, a także dbanie o kopie zapasowe, uprawnienia pracowników i sprawne działanie firmowych systemów. HelpDesk umożliwia błyskawiczną zdalną pomoc użytkownikom – 85% zgłoszeń jest zamykanych nie później niż godzinę od zgłoszenia. To gwarantuje jakość usług na najwyższym poziomie. Poczytaj także o helpdesku na blogu
Aplikacje
Niektóre firmy wymagają specjalnych rozwiązań tworzonych na miarę. Tym samym NT.NET tworzy także niestandardowe aplikacje, które są niezbędne w danej działalności. W ten sposób dostarczamy najlepszej jakości rozwiązania informatyczne. Wsparcie informatyczne może dotyczyć także specjalnych aplikacji indywidualnych. Niektóre firmy wymagają specjalnych rozwiązań tworzonych na miarę. Tym samym NT.NET tworzy także niestandardowe aplikacje, które są niezbędne w danej działalności. W ten sposób dostarczamy najlepszej jakości rozwiązania informatyczne. Więcej o aplikacjach także na naszym blogu
Insert
Czyli wprowadzenie najpopularniejszych zestawów programów dla firm oraz biur rachunkowych. Z Insert korzysta ponad ćwierć miliona przedsiębiorstw. Dzięki tym programom codzienna praca w firmie jest wspierana przez profesjonalne oprogramowanie płacowe, kadrowe, czy księgowe. Sprawdź także naszą ofertę
Chmura
Korzystanie z chmury pozwala na sprawny przepływ dokumentów i łatwiejszą komunikację w zespole. Chmura jest rozwiązaniem dostępnym całodobowo, w każdym miejscu, dzięki czemu można kontrolować najważniejsze procesy z dowolnego urządzenia. Systemy w chmurze sprawdza się dla firm, które chcą optymalizować i minimalizować koszty, pracujących częściowo zdalnie, czy działających w strukturze z przepływem informacji między wieloma działami. Zobacz, co proponuje NT.NET.
Co to jest outsourcing IT i jak go wdrożyć?
Outsourcing IT to nic innego jak oddelegowanie działań informatycznych firmie zewnętrznej. To rozwiązanie, które pozwala jednocześnie obniżyć koszty, przy korzystaniu z usług profesjonalistów. Oszczędza to czas, jak i pieniądze, które można by wydać na utrzymanie stacjonarnie całego działu IT. Co dziś zresztą jest rozwiązaniem, z którego rezygnują nawet te największe firmy, na rzecz outsourcingu IT.
Dużymi zaletami takiego rozwiązania jest optymalizacja kosztów, wczesne przeciwdziałanie awariom, monitoring serwerów, szybkie wsparcie, zarządzanie urządzeniami sieciowymi, zabezpieczanie danych i wiele innych.
Rozwiązania informatyczne dla firm – Jak wdrożyć?
Analiza
Wdrożenie outsourcingu (więcej) to proces, który zaczyna się od analizy firmy i wszystkich procesów, które w niej zachodzą. Dzięki ich wypisaniu i zrozumieniu łatwiej będzie sformułować oczekiwania od dostawcy usług outsourcingowych. Niezwykle istotne jest wcześniejsze przygotowanie się do tego zadania. Im rzetelniej zbierzemy najważniejsze informacje o wszystkich mechanizmach, procesach i działaniach w firmie, tym w rezultacie możemy oczekiwać lepszego wdrożenia, które doskonale wpisze się w nasze potrzeby.
Wybór firmy
Kolejnym etapem jest wybór firmy – dobrze przejrzeć dokładny zakres jej działania, by zdecydować się jak najlepszą opcję. Aktualnie na rynku firm zajmujących się wdrożeniem outsourcingu i konkretnymi usługami usprawniającymi działanie przedsiębiorstwa jest naprawdę sporo, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu, na zapoznanie się z dokładną ofertą i wybór na miarę swoich potrzeb. Dobrą praktyką jest nie tylko sprawdzenie ceny usług, ale i opinii innych osób, które są pod skrzydłami konkretnej firmy.
Umowa
Umowa powinna dotyczyć danych, jakie przekazujemy firmie outsourcingowej, a także warunków współpracy. W takiej umowie należy wziąć pod uwagę dane poufne, z jakimi będzie miała styczność firma outsourcingowa, a także szczegółowego zakresu obowiązków, które jej powierzymy. W ramach zabezpieczenia dobrze w takiej umowie zamieścić również informacje o konsekwencjach dotyczących opóźnień, czy złamania warunków umowy.
Ostatnimi elementami są przygotowania i samo wdrożenie nowych rozwiązań. Tym samym pracownicy zyskują więcej czasu, jak i możliwości, na których mogą się skupić, gdy zewnętrzna firma IT będzie zajmowała się nadzorowaniem najważniejszych procesów informatycznych. Sam okres wdrożenia może potrwać kilka dni, tygodni bądź miesięcy w zależności od zaawansowania całego procesu. Warto dobrze wykorzystać ten czas, zapoznać się z nowymi możliwościami, przeszkolić cały personel – to zmiana, która już niedługo zaowocuje o wiele lepszymi wynikami firmy.
Firmy z pomocą zdalną w czasie pandemii
Rozwiązania informatyczne dla firm, to wsparcie w codziennym działaniu przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy zespół pracuje stacjonarnie, czy też nie. Firmy IT zapewniają wsparcie niezależnie od miejsca, dzięki czemu współpraca z nimi jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy część pracowników przenosi się do wykonywania swoich obowiązków w domu. Firmy, które korzystają ze wdrożeń informatycznych i chmury, zapewniają swoim pracownikom możliwość pracowania, gdziekolwiek tylko się znajdują. Niezależnie od obostrzeń, czy miejsca – wszystko działa tak, jak powinno, sprawiając, że systemy są sprawne, pracownicy mogą zajmować się swoimi obowiązkami, a klienci liczyć na sprawną obsługę klienta na najwyższym poziomie.
Warto zdecydować się na rozwiązanie, które umożliwia optymalizację kosztów, przy jednoczesnym usprawnieniu działania najważniejszych procesów w firmie. Rozwiązania informatyczne dla firm wspierają zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Umożliwiają optymalizację kosztów, profesjonalną obsługę klienta, zarządzanie zamówieniami, czy szybkie naprawianie wszelkich usterek, które mogą pojawić się w ciągu pracy. Dzięki temu każdy z pracowników może zająć się swoimi obowiązkami i mieć pewność, że w razie problemów zespół IT będzie czuwał nad działaniem firmy.