Czym jest softwarehouse. Firmy wdrożeniowe IT
Potrzebujesz usług dla swojej firmy na najwyższym poziomie? Dedykowanych rozwiązań i zespołu specjalistów? Jeśli tak, to najwyższy czas dowiedzieć się więcej o softwarehouse!
Softwarehouse to dość nowe pojęcie, które niedawno pojawiło się w branży biznesu. Jest to rozwiązanie dla wszystkich działalności potrzebujących specjalistycznych i indywidualnych usług, które idealnie dopasowują się do wymagającego rynku. Takiego, gdzie ciągle trzeba udoskonalać oprogramowanie, wprowadzać nowe rozwiązania, a także nieustannie rozwijać swój biznes. Nie bez powodu zdanie, które powtarza wielu przedsiębiorców brzmi: „Jedyną stałą jest zmiana”. I warto wychodzić jej naprzeciw, zamiast zostawać w tyle.
Firmy szukają kompleksowych rozwiązań informatycznych takich jak: nt.net.pl dla swojej działalności. Dobrze dowiedzieć się, jakie są dostępne możliwości i wybrać te, które najbardziej odpowiadają aktualnym potrzebom, jak i możliwościom finansowym.

Czym jest softwarehouse? Wydzielony zdalny zespół programistów?
Czym jest softwarehouse?
Softwarehouse to specjalistyczne przedsiębiorstwo, które skupia się na projektowaniu, wdrażaniu, a także bieżącym aktualizowaniu aplikacji webowych i mobilnych. Korzystanie z usług softwarehouse będzie idealne dla firm, które ciągle potrzebują nowych i idealnie dopasowanych aplikacji, sprawnego zarządzania istniejącymi już rozwiązaniami, ich usprawnianiem, a także wprowadzaniem nowych funkcjonalności.
Czy to będzie rozwiązanie dla każdej firmy? Nie, bo nie wszystkie potrzebują funkcjonalności, które są stworzone tylko dla nich. Za to jeśli masz już konkretne oprogramowanie, które nie spełnia Twoich oczekiwań i chcesz je dostosować do potrzeb swoich klientów i dalej rozwijać, to właśnie softwarehouse może być dla Ciebie idealną opcją. Softwarehouse to tak naprawdę najlepsze możliwe rozwiązanie dla tych bardziej wymagających klientów.
Punktem wyjścia softwarehouse jest tworzenie oprogramowania odbiegającego od tego uniwersalnego. Skupianie się na potrzebach firmy, specjalistyczne rozwiązania i zaawansowane usługi to te cechy softwarehouse, dzięki którym z sukcesem zaistniały one na rynku i dopasowały się do wciąż rosnących potrzeb przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Zastanawiasz się nad wyborem najlepszego wsparcia informatycznego dla swojej firmy? Poczytaj więcej o dostępnych rozwiązaniach: nt.net.pl/blog
Prowadzenie projektów
Jeśli Twoja firma rozwija się naprawdę szybko i potrzebujesz rozwiązań programistycznych skrojonych idealnie na miarę potrzeb, to softwarehouse będzie wyborem dla Ciebie. Prowadzenie projektów zaczyna się od rozmowy, gdzie możesz przedstawić swoje potrzeby, specyfikę swojej działalności i plany rozwoju. Po tej informacji następuje opracowanie projektu, dzięki któremu Twoja firma i jej klienci tylko zyskają.
Do pracy siada cały zespół specjalistów, którzy programują na Twoje zamówienie: z dużym stopniem personalizacji i dopasowania. Ta usługa jest droższa, bo nie ma tutaj miejsca na korzystanie z gotowych rozwiązań. W trakcie realizacji projektu jesteś informowany o postępach prac, a po nim otrzymujesz profesjonalne doradztwo i dalsze możliwości rozbudowy aplikacji. To współpraca długoterminowa, dzięki której Twoja firma będzie rozwijała się jeszcze skuteczniej.

Czym jest softwarehouse. Outsourcing programistów w Twojej firmie
Softwarehouse – Co się bardziej opłaca? Firmy wdrożeniowe czy zatrudnienie sztabu ludzi?
To kwestia Twoich potrzeb, budżetu, wielkości firmy i tego, na czym najbardziej Ci zależy. Inne rozwiązania sprawdzą się, gdy potrzebujesz realizacji jednego prostego projektu, a jeszcze inne, gdy chcesz wprowadzić zaawansowane oprogramowanie, którego regularne aktualizacje i udoskonalanie będzie wymagało pracy wielu specjalistów. Niektóre branże wymagają także stałego dostępu do pracowników zatrudnionych w konkretnej firmie, by szybciej realizować projekty i zarządzać niezbędnymi systemami.
Gdy wybierzesz firmy wdrożeniowe Twój projekt zostanie rozliczony z góry bądź w trakcie jego realizacji. Wtedy zlecasz wykonanie zewnętrznej firmy i możesz skupić się na najważniejszych kwestiach swojej działalności. Oszczędzasz także na dodatkowych kosztach, takich jak ubezpieczenia pracowników IT.
W sytuacji zatrudnienia sztabu ludzi płacisz więcej, jednak wszystkie aktualizacje, wdrożenia i usprawnienia są wprowadzane znacznie szybciej. To dobre wyjście dla branż, gdzie każda chwila jest na wagę złota.
T&M – Czym jest times and materials?
Time and materials to typ rozliczeń za współpracę np. z agencją interaktywną. W skrócie jest to przeciwieństwo płatności z góry, bo zakłada w rozliczeniu czas trwania projektu oraz wartości wykorzystanych narzędzi. Dopuszcza także wprowadzanie zmian podczas realizacji zlecenia.
Dużą zaletą tej formy rozliczenia jest oszczędność pieniędzy. Klient płaci tylko i wyłącznie za wykonaną pracę, bez doliczanych kosztów na zakładkę. Co więcej, w trakcie trwania projektu systematycznie przedstawiane są etapy prac, jak i ich koszty. Dzięki temu klient dokładnie wie, ile pieniędzy wyda w danym momencie. Ułatwia mu to monitorowanie wydatków, a także świadomość postępów. To daje mu pole do wprowadzania zmian na bieżąco.
To ważne z punktu widzenia klienta, który na bieżąco może weryfikować stan realizacji projektu i w razie potrzeby wprowadzać zmiany. Taki regularny monitoring umożliwia uniknięcie niepotrzebnej pracy i dodatkowych kosztów z nią związanych.
Co to znaczy fixed-prices?
Fixes-prices to przeciwieństwo modelu times and materials. Tutaj z góry jest oszacowana cena za projekt, a klient od razu otrzymuje informacje o kwocie, którą będzie miał do zapłaty. Kiedy to rozwiązanie sprawdza się najlepiej? Zdecydowanie przy projektach, gdzie takie oszacowanie ceny jest możliwe. Bardzo rozbudowane projekty, z ogromną ilością zmiennych nie będą odpowiednie do formy wyceny fixed-prices. Za to przy mniejszych przedsięwzięciach łatwiej ocenić cały czas, jaki im poświęcimy i oszacować środki.
Jeśli wiesz dokładnie, czego chcesz i w jakim czasie oraz darzysz agencję zaufaniem, to wtedy może to być rozwiązanie dla ciebie. W modelu fixed-prices masz mniejszą możliwość modyfikacji i zmiany projektu, a także nie śledzisz na bieżąco postępów prac. Nie ukrywajmy – w trakcie realizacji mniejszych projektów śledzenie prac na bieżąco, czy większa elastyczność przy modyfikacjach bardzo często nie jest konieczna.
Jak wybrać model płatności?
Najlepiej już wcześniej zastanowić się, jaki typ projektu chcesz zrealizować, a także co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli zależy Ci, by na bieżąco być informowanym, jak idzie realizacja projektu to times and materials może być dobrym wyborem dla Ciebie. Gdy wolisz z góry znać czas realizacji i ustaloną kwotę za te działania, to pomyśl o fixed-prices.
Tworzenie oprogramowania, stron WWW i aplikacji to usługi, których potrzebuje coraz więcej przedsiębiorców. Jednak kluczowe jest wybranie takiej firmy, która zapewni nam to, czego potrzebujemy. Dla niektórych będzie to innowacyjność sofwarehouse, u innych lepiej może się sprawdzić agencja interaktywna, albo programista freelancer, który samodzielnie zrealizuje nieco mniejszy projekt.